Smart monitory – jedno urządzenie, wiele możliwości

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z urządzeniami smart. Oferują nam one dużo więcej funkcji i możliwości niż standardowe urządzenia. Tak też jest w przypadku smart monitorów, które wiele ludzi określa mianem inteligentnych hybryd. Jakie zalety posiadają monitory smart marki Samsung?

Monitor Samsung Smart – monitor i telewizor w jednym?

Jeśli poszukujemy monitora, który przyda nam się nie tylko w pracy, ale także pozwoli cieszyć się dostępem do szeroko pojętej rozrywki monitor Samsung Smart to świetny wybór. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że może również służyć jako telewizor, dając nam dostęp do popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix, YouTube, HBO GO czy Prime Video*. Jak to możliwe? Najnowsze monitory Samsung Smart wyposażone zostały w system operacyjny Tizen OS, dzięki któremu możliwe jest połączenie z siecią Wi-Fi. Nie potrzebujemy więc żadnych urządzeń peryferyjnych czy przystawek, by cieszyć się ulubionymi serialami i filmami. Co więcej, dla zwiększenia komfortu użytkowania możemy skorzystać z funkcji sterowania głosem.

Poza możliwością oglądania seriali i filmów, monitory Smart oferują też dostęp do wielu tytułów gier dzięki Game Pass Ultimate**. Nie musimy wówczas korzystać z konsoli czy komputera. Z kolei funkcja Ultrawide Game View, w którą wyposażony jest np. model Samsung Smart M7, pozwoli nam oglądać obraz w formacie 21:9.

Praca bez komputera? To możliwe!

Wciąż wielu osobom wydaje się, że komputer i monitor to nierozerwalna całość – zwłaszcza, jeśli chodzi o wykonywanie obowiązków związanych z pracą. A jednak najnowsze monitory udowadniają, że wcale nie musi tak być. Dzięki funkcji Zdalny dostęp możemy korzystać z zasobów komputera nawet wtedy, gdy znajdujemy się poza biurem, w którym pozostał laptop czy komputer.

Większość monitorów Smart, np. model Samsung Smart M8, posiada też dostęp do pakietu Microsoft 365. Możemy więc bez użycia komputera tworzyć na monitorze prezentacje, pisać teksty czy zapisywać materiały w chmurze. Dodatkowo dzięki funkcji MultiView możliwe jest jednoczesne korzystanie np. z edytora tekstów i przeglądarki. To zdecydowanie może podnieść naszą efektywność i ułatwić pracę.

Współcześnie bardzo dużo osób wykonuje różne zadania związane z pracą na smartfonie czy tablecie. Monitory Smart  umożliwiają sparowanie ze smartfonem, wykorzystując funkcję Dotknij i Wyświetl, Screen Mirroring lub DeX. Dzięki temu możemy w łatwy sposób przeglądać treści ze smartfonu na dużym ekranie.

Monitory Smart Samsung – wygląd też jest ważny!

Wielu użytkowników monitorów zwraca uwagę nie tylko na ich parametry techniczne, ale także na wygląd zewnętrzny. W końcu urządzenie to musi pasować do domowych, jak i biurowych przestrzeni, urządzonych w nowoczesnym stylu. Na szczęście modele Samsung Smart M8, jak i Samsung Smart M7 mogą spełnić oczekiwania nawet bardziej wymagających użytkowników. Wyróżnia je bowiem wyjątkowo smukłe wzornictwo oraz elegancki wzór w jodełkę na tylnej obudowie. Podstawa ma regulowaną wysokość. W monitorze możemy ustawić też kąt nachylenia, by ustawić optymalny dla nas kąt widzenia. Ponadto możliwy jest też obrót w pionie, co z pewnością ułatwi przeglądanie długich arkuszy kalkulacyjnych czy artykułów.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Dostępność aplikacji zależy od kraju i mogą być wymagane oddzielne subskrypcje.

** Wymaga połączenia z Internetem. Wymagana oddzielna subskrypcja.