Monitor panoramiczny – czy będzie odpowiedni dla programisty?

Dostępne na rynku monitory różnią się od siebie wieloma parametrami. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć takie urządzenie, które będzie dla nas idealne. Z racji tego, że z komputera korzystamy zarówno w domu, jak i w pracy, warto zwrócić uwagę na poszczególne cechy tych sprzętów. Czy jednak monitor panoramiczny może zostać doceniony między innymi przez osobę, która na co dzień zajmuje się programowaniem?

Kim jest programista?

Zawód programisty jest w dzisiejszych czasach szczególnie ważny. W dobie powszechnego dostępu do internetu oraz wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych pisanie programów okazuje się niezwykle pożądaną umiejętnością.

Najprościej mówiąc – programista to osoba, która z pomocą języka programowania jest w stanie pisać programy, naprawiać je i udoskonalać. Im więcej zna takich języków, tym lepiej. Taka praca wiąże się z wielogodzinną pracą przed komputerem czy również smartfonem. A czym powinien wyróżniać się monitor dla programisty, by mógł zapewnić odpowiedni komfort podczas wykonywania powierzonych mu zadań?

Jaki powinien być monitor do programowania?

Monitor panoramiczny jest niezwykle często polecanym modelem, który ma stanowić odpowiedź na większość potrzeb programistów. Duży, ale przede wszystkim szeroki ekran zapewnia komfort pracy i pozwala na wyświetlanie wielu stron czy programów jednocześnie. Pozwala także zrezygnować z obsługi dwóch różnych ekranów – lepiej i łatwiej jest zastąpić je jednym, ale o odpowiedniej szerokości.

Monitor dla programisty powinny wyróżniać jeszcze inne cechy. Jedną z nich będzie komfortowe korzystanie z komputera nawet przy wielogodzinnej pracy. Chcemy w jak największym stopniu unikać przemęczenia oczu, nawet gdy wybieramy monitor szeroki o dużej liczbie cali.

Warto zwrócić też uwagę na to, czy wyświetlane na ekranie kolory są odpowiednio odwzorowane. To również będzie miało znaczenie dla niejednego programisty. Szczególnie dobrze sprawdza się w tym przypadku panel IPS. Barwy wydają się bardziej żywe, przy czym zachowana zostaje głęboka czerń.

Zakrzywiony monitor panoramiczny czy wariant płaski?

Jeżeli chcesz wybrać idealny monitor do programowania, musisz zastanowić się, czy lepszym wyborem będzie wariant płaski, czy może zakrzywiony. Oba modele polecane są właśnie dla osób, które na co dzień zajmują się programowaniem. Różnią się od siebie między innymi ceną, dostępnością wybranych funkcji czy zastosowanymi technologiami.

Warto dodać, że pierwsze dni pracy na zakrzywionym ekranie będą wymagały od użytkownika cierpliwości. Musi on przyzwyczaić się do nieco innej perspektywy. Nasze oko bardzo dobrze reaguje jednak na taką krzywiznę – to właśnie z myślą o oczach stworzono monitory tego rodzaju. Monitor szeroki – zarówno zakrzywiony, jak i płaski, znajdziesz między innymi w ofercie marki Samsung. Sprawdź, który wariant zwróci Twoją uwagę!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.