Oprogramowanie do fakturowania dla przedsiębiorców

Oprogramowanie do fakturowania jest jednym z podstawowych narzędzi w codziennym życiu każdego przedsiębiorcy. Świat biznesu staje się coraz bardziej złożony i technologiczny, a przedsiębiorcy muszą zautomatyzować rutynowe czynności, aby móc skupić się na klientach.

Czasu nigdy nie jest dość, zadania się nakładają, a praca jest stresująca. Technologia jest dobrą pomocą, aby zaoszczędzić czas w administracji i poświęcić go na to, co naprawdę ważne: produkcję i sprzedaż.

Samozatrudnienie i fakturowanie

Przedsiębiorca, nawet jeśli ma agencję, która zajmuje się księgowością i innymi wymogami prawnymi, prawdopodobnie będzie musiał sam wystawiać faktury.

Dlaczego programy do fakturowania są ważne? Ponieważ fakturowanie jest początkiem całego łańcucha księgowego. Obliczenia podatkowe, księgowość i bilanse zależą od faktur. Dlatego też, jeśli popełni się błędy podczas ich wykonywania, pojawią się problemy w całym procesie. Ręczne wystawianie faktur wymaga uwagi, koncentracji i perfekcji. A zazwyczaj przedsiębiorca ma wiele zadań, którymi musi się zająć. Programy do fakturowania to cenni pomocnicy, którzy automatyzują pracę i oszczędzają czas.

1. Quipu

Quipu to system zarządzania online do twojej dyspozycji. Możesz wystawiać faktury z dowolnego urządzenia, a także na bieżąco prowadzić rozliczenia podatkowe. System posiada bazę danych klientów i dostawców, z której pobiera informacje. Jeśli zrobisz zdjęcie rachunku lub faktury PDF, zostanie ona automatycznie zarejestrowana. System łączy się również z twoim kontem bankowym.

Quipu wydaje podsumowania finansowe z statusem twojej firmy w czasie rzeczywistym. Będziesz miał jasne informacje o swoich dochodach i wydatkach. Najbardziej podstawowa stawka to Solution, której cena wynosi 90 złotych za miesiąc. Obejmuje ona wszystkie potrzeby osób samozatrudnionych. Jeśli później twój biznes się rozrośnie i zatrudnisz więcej pracowników, masz do dyspozycji Business Plan za 180 złotych z zaawansowanymi raportami i zarządzaniem projektami.

2. Debitoor

Debitoor został zaprojektowany specjalnie dla przedsiębiorców i małych firm. Jest kompletny, łatwy w użyciu i ma bardzo intuicyjny interfejs. Oferuje on przejrzysty przegląd twojej działalności. Faktury są zawsze uporządkowane i zawsze w zasięgu wzroku. Oprogramowanie powiadamia cię, czy twój klient widział wysłaną do niego fakturę i pokazuje, które faktury są niezapłacone lub zaległe. Narzędzia umożliwiają tworzenie dowodów dostawy, ofert, rejestrów produktów, list klientów i dostawców.

System ten to jeden z najbardziej konkurencyjnych programów do wystawiania faktur. Jeśli dopiero zaczynasz, plan XS za 20 złotych miesięcznie (z ograniczeniem do 100 faktur rocznie) może odpowiadać twoim potrzebom. Wyższe plany pozwalają na personalizację dokumentów oraz generowanie raportów VAT, bilansów i sprawozdań z zysków i strat.